JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO OBOZU - KROK PO KROKU

Program szczegółowy:


- 16.06.2022 godz. 18.00 - Zebranie organizacyjne - on-line;

- Maj - Czerwiec - wycieczki rowerowe: kontrola rowerów i umiejętności jazdy w grupie;

- Pakowanie rowerów - 24.06.2022 - godz. ......... - Parking przystani ul. PCK;

- Wyjazd na obóz - 25.06.2022 - godz. ......... - Parking przystani ul. PCK;

- Realizacja Planu Obozu - 25.06. - 05.07.2022;

- Powrót z Obozu - 05.07.2022 - godz. ......... - Parking przystani ul. PCK;

- Odebranie rowerów - 5.07.2022 - godz. ........ - Parking przystani ul. PCK.

ABC Rowerowe.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. WSKAZANY JEST PRZEGLĄD I SERWIS ROWERU. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu.

Na co zwrócić uwagę oddając rower do serwisu?
Oddając rower do serwisu poproś o sprawdzenie takich elementów jak: łańcuch, kaseta, przednie zębatki, support w korbie, stan hamulców (olej, linki, klocki), stan opon (mogą być sparciałe), koła czy nie są scentrowane, piasta w kołach czy nie ma luzu, układ kierowniczy (ewentualne luzy). Dlaczego sprawny rower jest tak ważny? Czym mniej awarii, tym więcej czasu na trasę, zwiedzanie i odpoczynek. Przewodnik pomoże zmienić dętkę, nasmarować łańcuch, podregulować podstawowe elementy, ale już nie scentruje koła, czy nie dokona naprawy roweru. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta w serwisie. A to skutkuje dodatkowymi kosztami dla uczestnika.

Ważne jest, żeby rower był dopasowany do Twojej budowy ciała. Zwróć uwagę, czy masz dobrze ustawione siodełko, klamki hamulcowe, kierownicę. Jest to ważne na wyprawie, ponieważ jeździmy codziennie po kilkadziesiąt kilometrów. W trakcie wyjazdu będziesz odczuwał dyskomfort w wyniku złego ustawienia roweru taki jak ból pleców, barków, nadgarstków czy kolan.

Co ze sobą zabrać?

Na wyjazd musisz mieć ze sobą:

Do roweru: zapasowa dętka, oświetlenie do roweru, kask (obowiązkowy), zapięcie do roweru, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Ubrania: chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, buty na rower.