Jak uzyskać licencję zawodniczą PZP

JAK ZOSTAĆ LICENCJONOWANYM ZAWODNIKIEM PŁYWANIA.


Warunkiem pierwszym i podstawowym jest przynależność do licencjonowanego klubu pływackiego. Klub musi być członkiem Polskiego Związku Pływackiego i Okręgowego Związku Pływackiego.
TSP Olimpijczyk jest członkiem zarówno PZP jak również Okręgowego Łódzkiego Związku Pływackiego.


Jeżeli jesteśmy już członkiem Klubu możemy ubiegać się o wyrobienie licencji zawodniczej.
Po pierwsze musimy przejść badania sportowe i otrzymać zaświadczenie lub książeczkę zdrowia sportowca. Zgodnie z obecnym prawem zaświadczenie takie ma prawo (nie obowiązek) wydać lekarz pierwszego kontaktu. Zaświadczenie powinno zawierać wpis o zgodzie na sportowe uprawianie pływania, zgodzie na udział w zawodach pływackich oraz powinna być określona data ważności Zaświadczenia. 

Jeżeli lekarz pierwszego kontaktu nie podejmie się wydania Zaświadczenia, musimy udać się do lekarza sportowego. Niestety wiąże się to z koniecznością opłaty za badanie (w Tomaszowie nie ma lekarza sportowego przyjmującego na podstawie umowy z NFZ). Nasz klub współpracuje z Sportowym Gabinetem Lekarskim lek. Barbary Bucholz (tel. 608 072 117). Należy pamiętać iż przed wizytą u lekarza musimy mieć aktualne wyniki badań laboratoryjnych (OB, mocz, morfologia) oraz EKG i poziom cukru.


Jeżeli jesteśmy członkiem klubu oraz posiadamy zaświadczenie lekarskie należy pobrać Oświadczenie RODO z podstrony O NAS - dokumenty (pobierz) - wydrukować i wypełnić.
Ostatnim krokiem jest przygotowanie zdjęcia zawodnika - legitymacyjne (może być wykonane samodzielnie) w formacie jpg. nie większe niż 1MB.


Wszystkie powyższe dokumenty (zaświadczenie, zdjęcie, oświadczenie Rodo) zawodnika należy osobno zeskanować i wysłać na adres - olimpijczyktomaszow@gmail.com
W mailu należy ponadto przesłać informację o dacie i miejscu urodzenia zawodnika.


Szczegółowy harmonogram wyrobienia licencji - krok po kroku znajdziesz po linkiemKOSZTY:
Opłata za członkostwo klubowe - 40zł/rok
Opłata za wyrobienie licencji zawodniczej - 40zł/rok (tylko dla zawodników 10lat i starszych)